Opoja.net

Perime të cilat pastrojnë organizmin

Shëndeti
Perime të cilat pastrojnë organizmin

Ky racion dreke i eliminon toksinet nga tërë trupi!

Përbërësit: 1 kokë qepe të kuqe, 3 thelpinj hudhre, 3 karota, ½ të kokës së selinos, 300 gr thjerrëza , 2 speca djegës, erëza (trumzë, origano, majdanoz), pak ujë, pak vaj, pak kripë dhe pak piper

Përgatitja:

Qepën e kuqe grijeni imët dhe hidheni në tenxhere që të fërgohet në zjarr të lehtë, transmeton Telegrafi.

Pastaj shtoni tri karota, selinon dhe hudhrën, mbulojeni tenxheren me kapak dhe lëreni të fërgohet edhe pak minuta.

Kur qepa të marrë ngjyrën shtoni thjerrën të cilën më parë e keni njomur në ujë. Hidhni ujë që duhet të dalë sipër afro dy gishta mbi thjerrën.

Lëreni të vlojnë dhe të zihen në zjarr të lehtë.

Pas gjysmë ore në tenxhere shtoni një apo dy speca djegës (bën edhe të jenë speca të gjelbër apo të tharë) dhe erëzat sipas shijes (trumzë, origano, majdanoz), apo cilën do erëzë që dëshironi).

Lëreni edhe pak të zihet derisa përbërësit të shndërrohen në qull.

Shërbeni të ngrohtë me bukë të thekur. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Shërohen dy të infektuarit e fundit me Covid-19 në Kaçanik

Opoja.net

Rastet me Covid-19 në Rusi vazhdojnë të rriten

Opoja.net

Ushtari dhe nëna në Amerikë vdesin brenda tri ditësh nga koronavirusi

Opoja.net

Maqedoni e Veriut: Tre të vdekur dhe 26 raste të reja me koronavirus

Opoja.net

Gjermania raporton 47 vdekje të reja nga Covid-19

Opoja.net

Wuhani kreu 6.5 milionë teste të koronavirusit për nëntë ditë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net