Opoja.net
Meka Mish

Pesë gola dhe spektakël në Anfield, Liverpool fiton në kohën shtesë

Liverpooli dhe PSG kanë zhvilluar spektakël në Anfield, por në fund fituan anglezët me rezultat 3-2. 

Ndeshja nisi me ritëm të lartë dhe raste nga të dyja anët.

Befasia në formacionin e Liverpoolit, Daniel Sturridge, arriti ta kalojë skuadrën në epërsi në minutën e 30-të.

Aksion i bukur nga e majta ku Robertson harkoi në zonë dhe me kokë më së miri u gjend Sturridge që me kokë shënoi për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe Liverpooli fitoi një penallti. Winjaldum u pengua në zonë nga Bernat.

Nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Milner që e dërgoi rezultatin në 2-0.

Por PSG u kthye në lojë me golin e realizuar nga Meunier.

Belgu u gjet bukur në zonë ku me një goditje të saktë shënoi në minutën e 40-të për 2-1.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Pjesa e dytë nisi shumë qetë me të dy skuadrat që nuk sulmon edhe aq.

Sturridge dhe Salah kishin raste të mirë për Liverpoolin, por që nuk arritën të shënoni.

Por PSG u ngjall në fund kur Kylian Mbappe shënoi në minutën e 83-të për 2-2.

Kur të gjithë pritën që ndeshja të mbyllet baras në skenë doli Firmino që shënoi për 3-2.

Liverpooli ka tri pikë, ndërsa PSG mbetet me një pikë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Napoli luajti baras me Cervena Zvezdan 0-0. /Telegrafi/   

SportJunkie@SportJunkie8

Goal Firmino! Liverpool-PSG 3-2. What a match!

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net