Opoja.net

Presidenti i Barcelonës Bartomeu e pranon haptazi: Po përgatitemi për largimin e Messit

Lionel Messi është njëri nga futbollistët më të mirë që ka veshur fanellën e Barcelonës dhe që e ka njohur bota e futbollit.

Ylli argjentinas në qershor mbush 32 vite dhe tanimë te Barcelona kanë filluar të mendojnë largimin e tyre.

Messi nuk mund të luaj te Barcelona edhe për shumë kohë dhe këtë gjë drejtuesit e klubit katalunas e kanë të qartë.

Për këtë temë ka folur edhe numri një i Barcelonë, Josep Maria Bartomeu, që ka thënë se klubi po përgatitet për largimin e Messit.

Lionel Messi (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Unë e di që një ditë Messi do të vijë dhe do të thotë se po tërhiqet, edhe pse mendoj se kjo gjë është larg”, tha Bartomeu për BBC.

Por Barcelona po përgatitet për një largim të tij duke nënshkruar me lojtarë të rinj dhe të talentuar.

“Ne duhet ta përgatisim klubin për të ardhmen kur nuk do të jetë Messi. Po sjellim lojtarë të mëdhenj në skuadër, sepse ne duhet ta vazhdojmë këtë epokë suksesi. Kjo është përgjegjësia jonë”, tha Bartomeu.

Luis Suarez dhe Lionel Messi (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Presidentit aktual të Barcelonës do t’i skadojë mandati në vitin 2021.

“Mandati im përfundon në vitin 2021, kështu që unë duhet të largohem në një pozicion të shkëlqyeshëm dhe t’i them presidentit të ri se kjo është trashëgimia jonë”, u shpreh Bartomeu.

Messi iu bashkua Barcelonës në Akademi në vitin 2000 nga klubi argjentinas Newell’s Old Boys.

Argjentinasi debutimin me ekipin e parë e bëri në vitin 2005 dhe që nga ajo kohë ka fituar të gjithë titujt e mundshëm me klubin katalunas. /Telegrafi/

Mos i humb

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net