Opoja.net

Pritje e kolona edhe në kufi me Maqedoninë

Rajoni
Pritje e kolona edhe në kufi me Maqedoninë

Pikat kufitare në Kosovë të bllokuara nga pritjet e kolonat.

Përveç kolonave dhe pritjeve të pikat kufitare te Dheu i Bardhë dhe Merdare, njëjtë po ndodhë edhe në kufirin me Maqedoninë.

Në fotografitë e dërguara nga pika kufitare, bëhet e ditur se pritjet tek Hani i Elezit po zgjasin deri në dy orë.

Kjo ka bërë që të krijohen kolona kilometërshe.

Ndërsa sipas raportit të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet në pikën kufitare me Maqedoninë (Hani i Elezit), janë deri në 20 minuta, raporton Ballkani.info.

Loading...

Mos i humb

Punëtorët nga Ballkani po japin kontribut për tregun gjerman të punës

Opoja.net

Gjermania në kërkim të 472 mijë punëtorëve, këto janë profilet më të kërkuara

Opoja.net

Refugjatët po futen më shpejt në tregun gjerman të punës

Opoja.net

Mërgimtarit kosovar i vidhen gati 10 mijë euro

Opoja.net

Mërgimtari gjobitet 1150 euro në Serbi

Opoja.net

Macron përfundon vizitën dyditëshe në Serbi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net