Opoja.net

Qëndroi në garazh për vetëm katër orë, vlera e Ferrari 458 Spider ra për 130 mijë euro (Foto)

Pronari i super-makinës e shiti shumë më lirë një 458, pas dëmit që iu shkaktua në garazhin me pagesë

Kur parkon në një hapësirë të hapur, mund të presësh që makina të pësojë ndonjë gërvishtje, apo dëmtim më të madh, transmeton Telegrafi.

E SPONSORUAR

Top 5 arsyet pse duhet të bleni shtëpi në lagjen Qershia në Veternik

Por, jo edhe kur paguan shumë të majme, që makina juaj të jetë në një hapësirë të sigurt.

Mark Rosen i dha çelësat e Ferrari 458 Spider, punonjësit të një garazhi në qendrën e New Yorkut, në këmbim të pagesës dhe një bakshishi të majm.

Dëmi që pësoi makina e vitit 2015, e la 70-vjeçarin të dëshpëruar dhe menjëherë deshi ta shiste, sepse nuk po mund të shihte në atë gjendje.

“Dera e pasagjerit ishte dëmtuar në masë të madhe, ndërsa pasqyra anësore mungonte. Ky dëm do të shkaktohej, vetëm kur vozitet në shpejtësi të lartë, apo me pakujdesi shumë të madhe”, ka thënë Rosen.

Për më keq, makina që qëndroi në garazh për vetëm katër orë dhe nuk kushton mbi 20 mijë euro për riparim, i ka rënë vlera për 130 mijë euro.

Atij nuk i ofruan më shumë se 200 mijë euro, pasi dëmet e tilla, bëjnë që të mos konsiderohen më si super-makinë. /Telegrafi/

Mos i humb

Çudia e fundit në Restelicë, delja hypi mbi kulmin e një shtëpie (Foto)

Opoja.net

Mos e drejtoni veturën kur keni pak karburant, kjo është arsyeja

Opoja.net

Hamburgeri më i shtrenjtë në botë, i përgatitur edhe me pluhur ari (Foto)

Opoja.net

Fjalë të urta popullore: Ai që t’bërtet shumë, të del i mirë n’fund!

Opoja.net

Ju kujtohet loja me gjarpër në Nokia 3310? Ja ku mund ta shkarkoni tani

Opoja.net

Aeroplani kthehet prapa, pasi nëna e harroi fëmijën në aeroport

Opoja.net

Myslimanët ruajnë Kur’anin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe në shtet

Opoja.net

Motoçikleta me të cilën mund t’i bëni 805 km me 4 litra naftë

Opoja.net

Rita Ora viziton Kosovën në prill për punë bamirësie

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net