Opoja.net
Meka Mish

QKUK: 68 operacione për 24 orë

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës vetëm në 24 orët e fundit janë kryer 68 operacione.

QKUK njofton se në sallat gjinekologjisë 23 raste, emergjencë 5, ortopedi 8, kirurgji maksilofaciale 3, ORL 9, torakale 1 , kirurgji plastike 3, kirurgji vaskulare 4, kirurgji e fëmijëve 6 raste, urologji 5 raste, neurokirurgji 1 rast.

Po ashtu, janë kryer 6 raste operacioni në kirurgji abdominale.

Klinika e Anestezionit ka aplikuar anestezione edhe në kabinetin e gastroskopisë, 2 anestezione tek kabineti i CT-MRI dhe punksioneve 5 anestezione.

Gjiganti

Mos i humb

Sot lansohet fushata “Të gjithë jemi këmbësorë”

Opoja.net

Takimi Merkel – Haradinaj, vendimtar për taksën dhe vizat

Opoja.net

Përmirësohet moti, sot temperatura më të larta

Opoja.net

Ish-luftëtari i UÇK-së detyrohet t’ua ndërpresë fëmijëve shkollimin (Video)

Opoja.net

MASHT-i: Testi i arritshmërisë për klasët e nënta do të mbahet më 31 maj

Opoja.net

Kërkohet vendkalim i ri kufitar mes Malit të Zi dhe Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net