Opoja.net

Real Madridi dhe Chelsea afër të arrijnë marrëveshje për Eden Hazard

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard, është shumë afër që të arrijë marrëveshje me Real Madridin.

Tri palët – Chelsea, Real Madridi dhe vetë lojtari  janë shumë afër që të arrijnë marrëveshje, me belgun që do të arrijë në Madrid, ku do të qëndrojë për gjashtë sezone.

Eden Hazard . (Photo by Michael Steele/Getty Images)

MARCA ka mësuar, se Zinedine Zidane e ka dhënë aprovimin për tu kryer transferimi, duke e parë skuadrën aktuale.

Francezit i pëlqejnë aftësitë e Hazardit, kjo pasi ai ka ritëm dhe shpejtësi, të gjitha karakteristikat që i mungojnë aktualisht klubit.

Zinedine Zidane. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Madridi e donte lojtarin e bluve verën e kaluar, ndërsa ishin pranë ta merrnin 28-vjeçarin.

Chelsea kërkoi 200 milionë euro dhe Los Blancos u tërhoqën, por duket se tani kjo do të bëhet. /Telegrafi/  

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net