Opoja.net
Meka Mish

Reali kthehet pas golit të pësuar dhe i shënon katër herë Gironas

Real Madridi e ka fituar me përmbysje ndeshjen e dytë sezonale në La Liga duke e mposhtur Gironan në udhëtim me rezultat 4-1.

Në ndeshjen e zhvilluar në Estadi Montilivi, nikoqirët befasuan duke shënuar gol në minutën e 17-të përmes Borja Garcias, ndërsa në minutat në vazhdim i patën edhe disa raste të tjera shënimi që nuk i konkretizuan.

Girona e shënoi golin e parë (Foto: Getty Images)

Me kalimin e minutave, Los Blancos u konsoliduan dhe filluan të tregoheshin të rrezikshëm në sulm. Pa përfunduar pjesa e parë u akordua penallti në favor të mysafirëve, ndërsa Sergio Ramos u tregua i saktë nga pika e bardhë (39′).

Një tjetër penallti për Mbretërit u akordua në fillim të pjesës së dytë dhe Karim Benzema u kujdes për përmbysjen e rezultatit (52′).

Sergio Ramos ishte njëri nga golashënuesit (Foto: Getty Images)

Pas një asistimi të bukur nga Isco, Gareth Bale pati kohë të mjaftueshme për të shkuar përpara dhe për ta mposhtur portierin kundërshtar (59′).

Benzema e shënoi edhe golin e dytë personal në këtë sfidë (80′), ndërsa e pati të lehtë të realizonte, pasi asistimi i Bale ishte shumë i mirë.

Dy gola nga Karim Benzema (Foto: Getty Images)

Dy ndeshje dhe dy fitore për Real Madridin që numëron gjashtë pikë në tabelën e La Ligas. Girona numëron një pikë nga barazimi pa gola në xhiron e parë.

Në javën e ardhshme, Los Blancos luajnë kundër Leganes, kurse Giorna udhëton te Villarreali. /Telegrafi/

Mos i humb

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net