Opoja.net

Reali një hap afër çerekfinales në Champions

Real Madridi ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir i Ajaxit për të bërë hap të madh drejt kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Mbretërit” fituan 1 me 2 me të tre golat e shënuar në 30 minutat e fundit të ndeshjes.

Karim Benzema i dha epërsinë madrilenëve në minutën e 60-të, para se Hakim Ziyech të barazonte gjithçka 15 minuta më pas. Marco Asensio shënoi në minutën e 87-të për 1 me 2 dhe fitoren e rëndësishme të kampionit evropian.

Ndeshja e kthimit në Bernabeu zhvillohet më 5 mars.

Mos i humb

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net