Opoja.net
Meka Mish

Regjisori nga Brezna, sjell filmin që trajton dhunën seksuale që u bë ndaj meshkujve në luftën e fundit [Video]

Regjisori nga Brezna, Korab Lecaj po shënon suksese të konsiderueshme në botën e kinematografisë.

Është e paktë dhe rrallë herë e përmendur se gjatë luftës në Kosovë janë edhe një numër i konsiderueshëm i burrave që kanë qenë viktima të dhunës seksuale.

Ndonëse numri i saktë nuk dihet, por një rast i tillë është trajtuar nga regjisori opojar Korab Lecaj.

Ai, trajton Dinin si viktimë e dhunës seksuale në filmin e tij më të ri “Klithma”, i cili do të jetë premier në festivalin “PriFest”.

Gjiganti

Mos i humb

Monumentet kulturore në Kosovë pa mbrojtje nga zjarri

Opoja.net

Meda provon për pak minuta pilotimin e aeroplanin

Opoja.net

Vjehrra e Gresës emocionohet kur e sheh nusen dhe djalin duke vallëzuar, këto janë pamjet

Opoja.net

Djali dhe reja e Remzies bëjnë foto para dasmës, Gëzimja vishet në vello

Opoja.net

42 vite punë, pensionohet mësuesi Muhamed Kryeziu

Opoja.net

40 studentë nga Kosova fillojnë studimet Master në universitetet e BE-së

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net