Opoja.net

Renditja e Kosovës dhe ndeshjet e ardhshme të dardanëve

Kosova ka fituar pikën e parë në histori të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020.

Përfaqësuesja jonë ka barazuar para shikuesve të vetë në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Bullgarisë me rezultat 1:1.

Kjo ka bërë që dardanët të zënë pozitën e tretë të renditjes tabelore me një pikë në grupin A, po aq sa ka edhe Mali i Zi, por se Kosova ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Kosova (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Lideri i grupit është Anglia me gjashtë pikë ndërsa në vendin e dytë është Bullgaria, e cila pas dy ndeshjes ka dy pikë.

Theksojmë se lojtarët tanë do të rikthehen me kualifikueset më 7 qershor, ku do të luajnë me Malin e Zi kundër Podgoricës.

Tre ditë më pas, Kosova udhëton drejt Bullgarisë, ku do ta luajë ndeshjen kthyese në Sofje.

Ndryshe, Kosova theksojmë se është pa humbje në 12 ndeshjet e fundit në të gjitha garat. /Telegrafi/

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net