Opoja.net
Meka Mish

Reshjet e borës, policia kërkon kujdes të shtuar nga shoferët

Për shkak të gjendjes së vështirësuar në qarkullimin rrugor si pasojë e reshjeve të borës, Policia e Kosovës kërkon nga pjesëmarrësit në trafik të tregohen të kujdesshëm dhe të mos dalin pa pajisje dimërore.

Pjesëmarrësit në trafik duhet të kenë kujdes shumë më të shtuar gjatë ngasjes së automjeteve, të posedojnë pajisjet e nevojshme dimërore, t’iu përshtatin kushteve të rrugës dhe atyre atmosferike, pasi është në interes të sigurisë së tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion, thuhet në njoftim.

Policia e Kosovës njofton se do të ndërmarrë masa ndëshkuese ndaj të gjithë shkelësve të ligjit, e në veçanti ndaj atyre që nuk posedojnë pajisjet dimërore, me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë në trafik, parandalimin e aksidenteve, e në veçanti të atyre me pasoja fatale.

KG 3

Mos i humb

Haradinaj mirëpret Metën në Prishtinë: Angazhimi i përbashkët përballë sfidave, fuqizon faktorin shqiptar

Opoja.net

‘Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë me njohje reciproke’

Opoja.net

Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Lipjan

Opoja.net

“Presidenti do ta mbyllë marrëveshjen finale me Serbinë”

Opoja.net

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?

Opoja.net

Komandanti i NATO-s për Evropë: Dialogu Kosovë-Serbi, garanci për stabilitet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net