Opoja.net

Rifat Jashari: Vetëm të bashkuar mund t’i arrijmë qëllimet tona

Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifat Jashari, nga Gllogjani ka bërë thirrje krerëve shtetërorë sot për t’u bashkuar.

Teksa mbajti një fjalim të shkurtër, në emër të të gjitha familjeve të dëshmorëve, Rifat Jashari tha se jo vetëm në përvjetore por gjthnjë duhet të jenë të bashkuar si sot.

Ai tha se falë gjakut të dëshmorëve e gëzojnë lirinë.

“Në ditët më të vështira morën guximin që t’ia kthejnë armët ushtrisë serbo sllave. Falë luftës së tyre jemi këtu ku jemi. Ju lutem të gjithëve, që jo vetëm në përvjetorë, por gjithmonë të rrimë bashkë kështu si sot”, tha Jashari.

Në manifestimin “Epopeja e UÇK-së” në Gllogjan kanë marr pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj dhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. /Telegrafi/

Mos i humb

UP me program për orientim të maturantëve për studime

Opoja.net

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

Opoja.net

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net