Opoja.net

Ronaldo: Zidane di të punojë në mënyrë inteligjente

Pas kthimit të Zinedine Zidane në postin e trajnerit të Real Madridit, rrjeti televiziv francez RMC Sport 1 do të transmetojë një dokumentar ekskluziv, “Zidane Real Madrid”.

Prodhuesit e dokumentarit kanë mbledhur dëshmi nga lojtarët dhe personalitetet e tjera që kanë punuar në vitet e fundit me trajnerin, duke përfshirë Cristiano Ronaldin dhe Sergio Ramosin, komentet e të cilit janë zbuluar përpara transmetimit të programit.

Gjatë kohës së tij në Madrid, Zidane arriti të bindë Ronaldon që të mos luajë çdo minutë të çdo loje në mënyrë që të sigurohet se sulmuesi portugez do të arrinte në pjesën e fundit të sezonit në formën më të mirë fizike.

Dhe 34-vjeçari thotë se trajneri francez ishte i pari që e bindi për domosdoshmërinë e rotacionit.

“Unë mendoj se Zidane e di se si ta menaxhojë ekipin në një mënyrë inteligjente. Kjo nuk është një situatë e lehtë sepse të gjithë lojtarët duan të luajnë shumë, por ai e di se si të punojë në një mënyrë inteligjente dhe të t’i përfshijë të gjithë lojtarët”, tha sulmuesi i Juventusit, Ronaldo.

Theksojmë se portugezi nën menaxhimin e francezit ka fituar të gjitha trofetë e mundshme në karrierën futbollistike. /Telegrafi/

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net