Opoja.net
Meka Mish

Rrahje në Dragash, të lënduar e të arrestuar

Policia e Kosovës ka raportuar për një lëndim trupor në Dragash.

Aty pas një mosmarrëveshje, tre persona janë përleshur mes vete, ku si pasojë kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në spitalin e Prizrenit për tretman mjekësor.

Lidhur me rastin një i dyshuar është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje ndërsa dy të tjerët ende janë në trajtim mjekësor.

Gjiganti

Mos i humb

Komuna e Dragashit shpall tender 27 mijë euro për renovimin e shkollave në Brezne dhe Pllajnik

Fari Kolloni

Pas 40 vitesh punë, mësimdhënësi Hashim Jakupi i jep fund karrierës në ‘Ruzhdi Berisha’

Fari Kolloni

Gjysmë shekull ekzistencë: Gjimnazi ‘Ruzhdi Berisha’ përcjell edhe një gjeneratë të maturantëve

Fari Kolloni

Hajriz Meleqi për Garën e Diturisë: ”T’rrova, m’rrove, brisku i berberit”

Fari Kolloni

Aks ident trafiku në Dragash, një grua bëhet për spital

Opoja.net

Ambasada Amerikane e interesuar për investime në shkollën e Restelicës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net