Opoja.net
Meka Mish

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Klubi Futbollistik “Opoja” nuk ka kaluar shumë mirë në ndeshjen e sotme, në kuadër të Ligës së dytë të Kosovës, Grupi A, ku në javën e 22-të është përballur me KF “Vëllazëria” të Zhurit. Sherri kishte plasur pas një penalltie, kur një lojtar i Opojës e sulmon referin e më pas e sulmojnë edhe disa lojtarë të tjerë opojanë, pas të cilit veprim vjen edhe ndëshkimi.

Në  stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, ishte Opoja ajo që po udhëheqte me rezultatin 1:0, për t’u barazuar më pas 1:1.

Por, kah fundi i ndeshjes, referi ka dhënë sinjal drejt pikës së bardhë, pas një kundërvajtjeje të shkaktuar nga futbollistët opojanë, gjë që zhurjanët e shfrytëzuan për të kaluar në avantazh, ku edhe plasi sherri, për shkak të të cilit opojanët ndëshkohen me tre kartuçë të kuqë dhe me humbje kundrejt zhurjanëve. /Radio Sharri – Dragash/

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Pas 40 vitesh punë, mësimdhënësi Hashim Jakupi i jep fund karrierës në ‘Ruzhdi Berisha’

Fari Kolloni

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Gjysmë shekull ekzistencë: Gjimnazi ‘Ruzhdi Berisha’ përcjell edhe një gjeneratë të maturantëve

Fari Kolloni

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net