Opoja.net
Meka Mish e re

Samsung do të sjell ngarkim më të shpejtë në telefonat e ardhshëm

Samsung mund të jetë duke punuar në përfshirjen e teknologjive më të shpejta të mbushjes në telefonat e tyre të ardhshëm, sipas një postimi në Twitter nga Ice Universe.

Me sa duket, kjo do të debutojë në pajisjen e ardhshme të kompanisë, e cila pritet të quhet Galaxy S10.

Postimi nuk jep ndonjë veçori, thjesht nënkupton se teknologjia e tanishme e tarifimit 15W e përdorur nga Samsung do të “bëhet histori”.

Ky përmirësim mund të jetë një përpjekje për të luftuar kundër OnePlus, që zakonisht ka pasur disa nga shpejtësitë më të mëdha të ngarkimit.

Në veçanti, kompania kohët e fundit ka debutuar Warp Charge në OnePlus 6T McLaren Edition, që mund të mbushë baterinë e telefonit me 50% në vetëm 20 minuta, gjë që mund të bëjë ngarkimin tradicional të shpejtë të duket i ngadaltë, në krahasim.

Samsung duhet të zbulojë të gjitha detajet rreth pajisjes së tyre të ardhshme në shkurt, kur Kongresi Botëror i Telefonave (MWC) zhvillohet në Barcelonë. 

KG 2

Mos i humb

FaceApp tashmë ka qasje në fotografitë dhe emrat e 150 milionë njerëzve

Opoja.net

Lansohet Flappy Royale, video-lojë atraktive ku luajnë deri 100 lojtarë në të njëjtën kohë

Opoja.net

Instagrami largon ‘pëlqimet’ për përdoruesit e të gjithë botës

Opoja.net

Instagram po e zgjeron testimin e largimit të pëlqimit të fotografive

Opoja.net

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët

Opoja.net

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsAppit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net