Opoja.net

Shefqet Krasniqi: Rasti i përdhunimit në Drenas është rritur tepër (Video)

Ish imami i Xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka thënë se vajzat duhet të kenë kujdes me veshjet e tyre.

Krasniqi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë nuk i arsyeton përdhunuesit në rastin e vajzës në Drenas.

Hoxha ka thënë se megjithatë veshja e vajzave në shkolla ka shumë rëndësi. Ai ka thënë se nxënëset mund të jenë të mitura nga mosha por jo edhe nga ndryshimet fiziologjike.

Krasniqi ka thënë me tej se rasti në Drenas është rritur pak më tepër se që është dashur.

“Për mua ky rast është rritur tepër. Nuk ka pasur nevojë të merremi një javë me rastin. Është dashur të merren gjykata e policia…Veshja ka rëndësi shumë”, tha ndër të tjera Shefqet Krasniqi./Telegrafi/

Mos i humb

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

Opoja.net

Të dielën mot me diell në Kosovë

Opoja.net

KDI: Kosova dhe Serbia larg normalizimit të marrëdhënieve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net