Opoja.net
Meka Mish

Shqipëria barazon në miqësoren me Jordaninë

Kombëtarja e Shqipërisë assesi t’i kthehet fitoreve dhe paraqitjeve të mira.

Ajo barazoi pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Djelmoshat e Christian Panuccit ishin më të mirë, por nuk arritën të tregohen konkretë para portës kundërshtare.

Vlen të theksohet se në këtë takim trajneri italian i dha hapësirë lojtarëve të rinj.

Gjithsesi në fund rezultati i kësaj ndeshje nuk është aspak i mirë për motivin e skuadrës para ndeshjes kundër Izraelit në Ligën e Kombeve,

Duke përjashtuar këtë ndeshje, në pesë të tjerat Kombëtarja e shqiptarëve ka katër humbje dhe një fitore (atë ndaj Izraelit).

Ndërsa ajo e Jordanisë në pesë ndeshjet para kësaj me Shqipërinë kishte dy fitore, dy barazime dhe një humbje. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net