Opoja.net
Meka Mish

Siri, dhjetëra të vdekur në dy sulme vetëvrasëse

Të paktën 38 persona e kanë humbur jetën në dy sulme vetëvrasëse në jugperëndim të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Regjimi i Bashar Al Asadit në Siri njoftoi se në qendër të provincës jugperëndimore As-Suwayda të cilën e mban nën kontroll janë kryer sulme vetëvrasëse.

Agjencia e lajmeve e regjimit sirian, SANA, bëri të ditur se në dy pika të ndryshme të qendrës së provincës As-Suwayda janë kryer sulme vetëvrasëse.

Sulmet janë kryer nga 4 pjesëtarë të organizatës terroriste DEASH.

Ndërkohë sipas informacioneve të marra nga AA nga burimet lokale, në sulmet kanë humbur jetën të paktën 38 persona.

Qendra e As-Suwayda është nën kontrollin e regjimit ndërsa në verilindje të saj vazhdon prania e DEASH-it.

Gjiganti

Mos i humb

Të mirat dhe të këqijat për të punuar në Zvicër

Opoja.net

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE

Opoja.net

Luhatjet e çmimeve të naftës po ndikojnë në rritjen ekonomike botërore

Opoja.net

Sot mbahet Samiti për Ballkanin në Berlin

Opoja.net

70 vjet NATO

Opoja.net

Nuk u pranua në Universitetin e Prishtinës, pranohet në Universitetin e Gjenevës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net