Opoja.net

Sot u shenua Marshi “Ndal dhunën në Familje”

Sot u shënua fillimi i fushatës “16 ditët e aktivizimit kundër dhunës në familje”, organizuar nga Mekanizmi komunal kundër dhunës në Dragash. U organizua nga Mekanizmi Komunal Kundër Dhunës në familje, shkruan Opoja.net.

Ku pjesëmarrës ishin struktura udhëheqëse të Komunës : Kryetati i Komunës, Nënkryetarët e Komunës , Komandanti i Stacionit Policor në Dragash , zyrtarë të institucionëve të ndryshem ,mesimedhënës ,nxënës si dhe qytetarë tjere të dy komunitetëve.

Vlen të përmendet se pjes e këtij marshi ishin edhe komandanti i policis me stafin policor të cilet e përcollen këtë aktivitet, e njëherit janë edhe akteri numër një në parandalimin e kësaj dukurie.

Në ditët në vazhdim do të mbahen edhe organizime tjera nga ky mekanizëm siq jan edhe ligjeratat nëpër shkollat e komunës sonë duke perfshirë edhe disa shkolla të komunitetit goran. /Opoja.net/

Mos i humb

Me rastin e Ditës së Librit, Qendra e VV në Sharr dhurojnë libra në Biblotekën e Qytetit

Opoja.net

Nxënësit e shkollës “28 Nëntori” në Bresanë mbollën lule për nder te ditës së Tokës

Opoja.net

Ciceronët e ardhshëm të gjuhës angleze prezantuan vendet turistike të Prizrenit

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Janë mbajtur ligjërata nga të rinjet e kuvendit të Dragashit për nder të Javës Ekologjike

Opoja.net

Lëvizja VV në Sharr me aksion simbolik për Ditën Ndërkombëtare të Tokës

Opoja.net

Çudia e fundit në Restelicë, delja hypi mbi kulmin e një shtëpie (Foto)

Opoja.net

Fshati Zaplluxhe vendbanimi më i skajshëm i Opojës

Opoja.net

Manifestohet dita e shkollës “Ruzhdi Berisha” njëherit përvjetori i 50-të i kësaj shkolle (Foto)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net