Opoja.net
Meka Mish

Strakosha portieri i ri më i mirë në Evropë

Thomas Strakosha ka pasur një vit të shkëlqyer me Lazion.

Portieri shqiptar ka qenë titullar i padiskutueshëm i Lazios në Serie A duke ndihmuar skuadrën e tij të jetë në pjesën e epërme të tabelës.

Strakosha gjithashtu ka qenë titullar edhe në Ligën e Evropës ku Lazio arriti deri në çerekfinale.

Talenti i Kombëtares së Shqipërisë ka marrë lëvdata të mëdha gjatë tërë vitit nga analistë sportiv dhe ish-trajner në Itali.

Portali i njohur sportiv, ‘Talent Radar’ e ka shpallur Strakoshën si portierin e ri më të mirë në Evropë.

23-vjeçari ka mbrojtur në 53 ndeshje në të gjitha garat ku ka mbajtur portën e pa prekur në 17 prej tyre.

Reprezentuesi shqiptar ka lënë mbrapa vetës talentin spanjoll të Bilbaos, Arrizabalga si dhe atë të Espanyol Lopez.

Më parë këtë çmim e kanë fituar edhe Gianluiggi Donarumma, Jan Oblak, Loris Karius e Courtis. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Valencia fiton Kupën e Mbretit, mposht Barcelonën në finale

Opoja.net

Berisha do të largohet nga Atalanta, e ardhmja e tij mes Anglisë dhe Italisë

Opoja.net

Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

Opoja.net

Mësohet shuma se sa do të fitojë klubi që triumfon në finale të Kupës së Kosovës

Opoja.net

Shiten të gjitha biletat, Angli-Kosovë

Opoja.net

Apeli i UEFA-s refuzon ankesën e malazezëve, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net