Opoja.net

Studiuesi nga Opoja vjen me fakte të reja mbi terrorin serb ndaj Kosovës (Video)

Studiuesi nga Opoja, Bejtullah Destani sjellë fakte të reja mbi terrorin serb ndaj Kosovës  nga viti 1912-1945.

Kjo vepër botohet pas vdekjes së Elsies dhe për realizimin e saj autorët kanë shfrytëzuar dokumente të shumta britanike.

Pas promovimit në  Londër, vepra e tyre vjen edhe në Tiranë.

Bejtullah Destani ka dhënë edhe një intervistë për televizionin Ora News.

Mos i humb

Meda provon për pak minuta pilotimin e aeroplanin

Opoja.net

Vjehrra e Gresës emocionohet kur e sheh nusen dhe djalin duke vallëzuar, këto janë pamjet

Opoja.net

Djali dhe reja e Remzies bëjnë foto para dasmës, Gëzimja vishet në vello

Opoja.net

42 vite punë, pensionohet mësuesi Muhamed Kryeziu

Opoja.net

40 studentë nga Kosova fillojnë studimet Master në universitetet e BE-së

Opoja.net

Universiteti “Ukshin Hoti” arrin marrëveshje me koordinatorin nacional për Kulturë, Rini e Sport në Qeverinë e Kosovës

Opoja.net

Përvjetori i botimit të “Alfabetares së gjuhës shqipe”

Opoja.net

Nxënësit nga Dragashi në garë për Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës

Opoja.net

Dragash: Filloi kursi i Gjuhës Angleze për Turizëm

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net