Opoja.net
Meka Mish

Tifozët e detyrojnë Panuccin të largohet nga intervista, media italiane aludojnë në një shkarkim

Tifozët në Evian të Francës nuk reshtën së mbështeturi Kombëtaren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Ukrainës edhe pse rezultati (1-4) ishte i thellë në favor të miqve.

Por, pas përfundimit të saj, ata janë shfaqur tejet të irrituar teksa kanë detyruar trajnerin Christian Panucci të ndërpresë intervistën për Supersport.

Italiani në fillim të intervistës, u shpreh se lojtarët nuk ishin në kondicionin e duhur dhe kjo ishte shkaku kryesor i dy humbjeve radhazi.

Më pas, vërshëllimat dhe thirrjet kundra tij nga tifozët kanë bërë që lojtari të largohet menjëherë nga intervista “live”.

Tifozët duan largimin, kurse mediat shqiptare, por edhe ato në Itali aludojnë.

“Sot nuk arriti të ringrihej, duke dalë e humbur 4-1 në ndeshjen kundër Ukrainë”, shkruan Calciomercato, duke theksuar se kjo u shtohet ndeshjeve negative të luajtura së fundmi nga kombëtarja shqiptare.

Trajneri italian sipas Calciomercato, po rrezikon shkarkimin, pasi rezultatet pozitive që ai ka arritur janë të pakta. /TCh/

Gjiganti

Mos i humb

Valencia fiton Kupën e Mbretit, mposht Barcelonën në finale

Opoja.net

Berisha do të largohet nga Atalanta, e ardhmja e tij mes Anglisë dhe Italisë

Opoja.net

Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

Opoja.net

Mësohet shuma se sa do të fitojë klubi që triumfon në finale të Kupës së Kosovës

Opoja.net

Shiten të gjitha biletat, Angli-Kosovë

Opoja.net

Apeli i UEFA-s refuzon ankesën e malazezëve, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net