Opoja.net
Meka Mish

UEFA dënon me dy ndeshje mos lojë Mullerin, gjermani humb ndeshjet Liverpoolit në Ligën e Kampionëve

UEFA dënon me dy ndeshje mos lojë Mullerin, gjermani humb ndeshjet Liverpoolit në Ligën e Kampionëve

UEFA ka vendosur ta dënojë me dy ndeshje mos lojë sulmuesin e Bayern Munichut, Thomas Muller pas kartonit të kuq kundër Ajaxit në ndeshjen e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Muller bëri një ndërhyrje të rëndë në kokë ndaj mbrojtësit të Ajaxit, Nicolas Tagliaficos.

Kjo ndërhyrje e ashpër u ndëshkua me kartonë të kuq nga gjyqtari dhe Muller u desh të largohej nga loja në minutën e 75-të.

Pas këtij veprimi, sulmuesi gjerman i kërkoi falje Tagliaficos duke thënë se ndërhyrja ishte e paqëllimshme.

Momenti i ndërhyrjes së Mullerit ndaj Tagliaficos

Megjithatë, kjo nuk ka mjaftuar pas UEFA ka vendosur ta shqiptojë një suspendim prej dy ndeshjeve për Mullerin, ndërsa Bayerni synon ta apelojë vendimin.

FC Bayern English

@FCBayernEN

UEFA have suspended @esmuellert_ for two @ChampionsLeague games following his red card against Ajax. will appeal the decision.

80 people are talking about this

“UEFA e ka suspenduar Thomas Mullerin për dy ndeshjet e radhës në Ligën e Kamopionëve pas kartonit të kuq kundër Ajaxit”

“Bayerni do të apelojë vendimin”, thuhet në njoftimin e Bayernit.

Kështu, Muller pritet të mungojë në dy ndeshjet eliminuese të 1/8-tës ndaj Liverpoolit, të cilat zhvillohen më 19 shkurt dhe 13 mars. /Telegrafi/  

B/R Football

@brfootball

Thomas Muller will miss both of Bayern’s Champions League games with Liverpool after receiving a two-match ban for his red card against Ajax 🔴

410 people are talking about this

Mos i humb

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net