Opoja.net
Meka Mish

Urim Zenelaj te KB Prizreni

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Prizrenit ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri.

Bëhet fjalë për basketbollistin Urim Zenelaj, i cili sezonin që vjen do të jetë pjesë e klubit basketbollistik Prizreni.

Zenelaj, një emër i njohur në basketbollin kosovar, pritet të jetë një armë shtesë e klubit në fjalë në sezonin e ri, ndërsa në njoftimin e postuar thuhet që ky është përforcimi i fundit i Prizrenit sa i përket këtij afati kalimtar.

Sezonin që e lamë pas, Urim Zenelaj u shpall kampion me skuadrën e Bashkimit, skuadër në të cilën ai në Superligë lujti me mesatare prej 8.64 pikëve, 5.54 kërcimeve, 1 bllokade dhe 0.96 asistimeve për ndeshje.

Mos i humb

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net