Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Sport
Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Vedat Muriqi po përjeton një formë të lartë këtë sezon si me Përfaqësuesen e Kosovës ashtu edhe me ekipin turk Rizespor.

Sulmuesi i Kosovës, Muriqi e ka gjetur golin edhe në pasditen e sotme (e diel) në Superligën e Turqisë.

Prizrenasi shtatlartë ka shënuar gol në barazimi 1-1 të Rizesporit në udhëtim te lideri Istanbul Basaksehir.

Muriqi shënoi golin e parë të ndeshjes duke e kaluar ekipin e tij në epërsi në minutën e 62-të të ndeshjes.

Çaykur Rizespor

@CRizesporAS

GOOOOLLLLLL | VEDAT MURIÇ

241 people are talking about this

Ky gol i Muriqit erdhi pas një goditje të mirë dhe të saktë me të majtën.

Me këtë gol, ylli i Kosovës arrin në kuotën e 13 golave këtë sezon në Superligën e Turqisë, teksa ka edhe shtatë asistime. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Zyrtare: Serie A rikthehet më 20 qershor

Kushtrim Guraj

Van Gaal për United-in: 600 milionë funte dhe s’mund t’i blesh lojtarët që të duhen

Kushtrim Guraj

Napoli të bindur për transferimin e Azmoun

Kushtrim Guraj

Mbappe: Zidane dhe Ronaldo, idhujt e mi

Kushtrim Guraj

Werner-it nuk do t’i ulet çmimi, thotë shefi i Lepzig

Kushtrim Guraj

Presidenti i Lazios premton para për lojtarët, në rast se shpallen kampionë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net