Opoja.net

Vjedhje në Prizren, arrestohet nga policia ende pa raportuar pronari vjedhjen

Kronika

Me datën 01 Maj, një qytetar kishte bërë një kallëzim në polici për vjedhje të gjësendeve nga automjeti i tij.

Vjedhja kishte ndodhur ditën për diell dhe hajduti ishte kapur nga hetuesit ende pa e raportuar vjedhje pronari i automjetit.

Sipas raporteve hetimore merret vesh se i dyshuari ishte parë nga hetuesit në rrugën “Gjallica” me dy kasetofonë; një palë syze dhe një çelës pune dhe duke e njohur si recidivist të vjedhje i njëjti ishte shoqëruar për në stacion policor dhe pasi nuk kishte mundur të sqaronte origjinën e gjësendeve, të njëjtat janë sekuestruar e që më vonë, pas denoncimit të rastit i janë kthyer pronarit.

Më pas i dyshuari është arrestuar dhe më urdhër të prokurorit ndalët nën masën e arrestit,njofton zyra për informim publik nga Policia Rajonalen në Prizren

Loading...

Mos i humb

Rrahje në spitalin e Prizrenit, nëna e sulmon infermieren

Opoja.net

Rrahje mes dy familjeve në Prizren, përfshihen edhe gratë

Opoja.net

Shqetësuese, mbi 100 aksidente brenda 24-orëve në Kosovë

Opoja.net

Tetë persona në Dragash bëhen për spital

Opoja.net

Dy aksidente në Dragash, vetëm gjatë natës që lam pas!

Opoja.net

Përleshje mes babait dhe të birit në Dragash!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net