Opoja.net
Meka Mish

Vllahiu takon zonjën Albright: Kosova është e bekuar me miqtë e saj, posaçërisht ata nga SHBA

Ambasadori i Kosovës në Republikën e Çekisë, Arbër Vllahiu, ka takuar ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, në debatin e organizuar nga mikja e Kosovës me temën “ Mbi demokratët dhe diktatorët”.

Ambasadori Vllahiu, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se se është gjithmonë nder ta takojë zonjën Albright.

Postimi i plotë i Vllahiut:

“Madam Secretary, Madeleine Albright. Një nder i veçantë ta takoj në debatin e saj në Universitetin Charles të Pragës “Mbi demokratët dhe diktatorët”, organizuar nga Vaclav Havel Library. Kaq shumë dashuri për Kosovën që e ndihmoi të çlirohet dhe që vazhdon t’i jetë pranë. I nderuar me nënshkrimin e librit të saj “Zonja Sekretare, memoare”. Kosova është e bekuar me miqtë e saj, posaçërisht ata nga SHBA”, ka shkruar Vllahiu. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Autostradat, top-prioritet i qeverive të Kosovës

Opoja.net

Bytyqi: Jemi të përkushtuar që të gjithë në Kosovë të përfshihen në arsimim dhe edukim

Opoja.net

Sot lansohet fushata “Të gjithë jemi këmbësorë”

Opoja.net

Takimi Merkel – Haradinaj, vendimtar për taksën dhe vizat

Opoja.net

Përmirësohet moti, sot temperatura më të larta

Opoja.net

Ish-luftëtari i UÇK-së detyrohet t’ua ndërpresë fëmijëve shkollimin (Video)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net