Opoja.net
Meka Mish

WhatsApp Business tani i gatshëm edhe në iOS

Facebook prezantoi WhatsApp Business në fillim të vitit të kaluar, në një përpjekje për të ndihmuar bizneset të arrijnë më lehtë klientët.

Aplikacioni fillimisht ishte i disponueshëm për shkarkim falas në Android, dhe tani disponueshmëria e tij duket se po zgjerohet edhe për përdoruesit e iOS.

WABetaInfo pretendon në Twitter se WhatsApp Business është gati për shkarkim në dyqanin e aplikacioneve meksikan.

Aplikacioni iOS gjithashtu duket se është në dispozicion në vende të tjera, përfshirë Egjiptin, Francën, Panamanë, Paraguain, Argjentinën dhe Brazilin, sipas disa përdoruesve që iu përgjigjën postimit të WABetaInfo, përcjell Telegrafi.

Aplikacioni u lejon bizneseve të krijojnë profilet e tyre në WhatsApp me një përshkrim të shkurtër në lidhje me produktet dhe shërbimet e tyre.

Gjithashtu përmban përgjigje të shpejta, mesazhe përshëndetëse të programuara dhe mesazhe që mund të dërgohen automatikisht tek klientët gjatë kryerjes së detyrave të tjera. /Telegrafi/

KG 3

Mos i humb

FaceApp tashmë ka qasje në fotografitë dhe emrat e 150 milionë njerëzve

Opoja.net

Lansohet Flappy Royale, video-lojë atraktive ku luajnë deri 100 lojtarë në të njëjtën kohë

Opoja.net

Instagrami largon ‘pëlqimet’ për përdoruesit e të gjithë botës

Opoja.net

Instagram po e zgjeron testimin e largimit të pëlqimit të fotografive

Opoja.net

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët

Opoja.net

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsAppit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net