Opoja.net
Meka Mish

Xhaka lë të shtangur De Gean me një gjuajte jashtë zonës, Arsenali në epërsi

Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Unitedit me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së 30-të në Ligën Premier.

Goli erdhi Granit Xhaka në minutën e 13-të, shqiptari gjuajti fuqishëm nga jashtë zona e rreptësisë duke mos i dhënë asnjë mundësi David De Geas për të mbrojtur.

Mesfushori nga Kosova është një nga lojtarët më të mirë të Topçinjve këtë sezon, ai është përdorur në shumë pozita nga trajneri Unai Emery.

Edhe De Gea e pranon se nuk kishte se çfarë të bënte më shumë

Xhaka në këtë sezon ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar një asistim.

Gjashtën nga shtatë golat e 26-vjeçarit në Ligën Premier me fanellën e klubit nga Londra kanë ardhur jashtë zonës së rreptësisë.

Në rast të fitores Arsenali do të ngjitej në pozitën e dytë me dy pikë më shumë se Man Utd. /Telegrafi/

Embedded video

https://youtu.be/chcGRg9SN3w
Gjiganti

Mos i humb

Zyrtari i UEFA-s, Favre: Kosova të fokusohet në investimet në infrastrukturë

Opoja.net

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net