Opoja.net
Meka Mish

Xhaka mbetet futbollisti më i shtrenjtë shqiptar, kjo është vlera e tij e “çmendur”!

Xhaka mbetet futbollisti më i shtrenjtë shqiptar, kjo është vlera e tij e “çmendur”!

Granit Xhaka është mbret sa i përket vlerës së futbollistëve shqiptarë.

Në fakt, futbollisti i Arsenalit vlerësohet si futbollisti më i shtrenjtë shqiptar.

Të paktën ky është vlerësimi në bazë të një studimi të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (CIES) me bazë në Neuchatel të Zvicrës.

Fakti se ka pësuar rënie për dallim nga viti paraprak nuk e pengon futbollistin prishtinas të mbetet futbollisti me vlerën më të lartë.

Mesfushori kreativ vlerësohej 68 milionë euro, ndërsa tash vlera e tij është 62,9 milionë.

Xhaka është pjesë e rregullt e Arsenalit dhe lojtar mjaft i rëndësishëm i Përfaqësueses së Zvicrës qe disa vite.

Duke e pasur parasysh moshën e tij, vlera e Xhakës mund të rritet këtë vit ose në vitet në vazhdim.

Mos i humb

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Liga e Kampionëve nis në Kosovë

Opoja.net

Portieri largon topin me dorë, Suarez kërkon penallti

Opoja.net

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net