Opoja.net
Meka Mish

Zidane: Eliminuam më të fortit si PSG, Juve dhe Bayern

Real Madridi e ka kaluar edhe Bayern Munichun për të shkuar në finale të Ligës së Kampionëve.

Zinedine Zidane ka thënë se skuadra e tij i ka mposhtur disa prej skuadrave më të fora në botë këtë edicion.

“kemi luajtur kundër kubeve të mëdha, i njëjtë ka qenë edhe Juve, po ashtu edhe PSG.

“Jemi të lumtur pasi që i kemi mposhtur që të tria duke vuajtur”.

Zinedine Zidane, trajneri i Ligës së Kampionëve . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Trajneri e ka lavdëruar lojën e Karim Benzemas që shënoi dy herë në këtë përballje.

“Jam i lumtur për të, e meriton, ai e bëri diferencën. Kur loja mbyllet kështu është më mirë”.

Keylor Navas po ashtu kishte paraqitje të jashtëzakonshme.

“Ai bëri disa pritja të jashtëzakonshme në pjesën e parë”, deklaroi Zidane./Telegrafi/  

Gjiganti

Mos i humb

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net