Opoja.net

Zidane kërkon rikthimin e Kovacicit te Reali

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është i gatshëm ta shesë gjatë verës, Luka Modricin.

Kroati përpara se të fitonte Topin e Artë në dhjetor, ishte në bisedime me Interin pasi bë nënkampion me kroatët në Kupën e Botës, por një gjë të tillë e parandaloi presidenti i Los Blancos.

Megjithatë, mendimi tani ka ndryshuar, sipas drejtorit kryesor Okdiario Eduardo Inda.

Ai tha në El Chiringuito “Modric ka rinovuar deri në vitin 2021 si një mënyrë mbrojtjeje, por Real Madrid nuk përjashton që ta largon nëse e kërkojnë në fund të sezonit”.

“Në këtë rast, lojtari që kërkohet nga (Zinedine) Zidane për të zëvendësuar Modricin është (Mateo) Kovacic”, tha më tutje ai.

Ndryshe, Kovacic aktualisht është në formë huazimi te skuadra angleze e Chelseat, e cila dënuar së fundi me mos transferime për dy afate kalimtare. /Telegrafi/

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net