Opoja.net
Meka Mish

Zyrtare: Klubi i Premier League shkarkon trajnerin

Zyrtare: Klubi i Premier League shkarkon trajnerin

David Wagner është larguar nga posti i trajnerit të Huddersfield teksa ekipi ndodhet në vend të fundit të Premier League.

Wagner, i cili u bë i njohur se asistenti i Jurgen Klopp te Borussia Dortmund, ka shkëlqyer te Terriers në fillim të karrierës, duke arritur ngjitjen sensacionale në Premier League në verën e vitit 2017.

Gjermani bëri të pamundurën sezonin e kaluar, duke mbajtur ekipin e tij në kampionatin kryesor anglez, por këtë sezon gjërat nuk kanë ecur ashtu siç duhet dhe ekipi ndodhet në vend të fundit me 11 pikë nga 22 ndeshje.

Huddersfield pritet të gjejë një pasardhës në ditët e ardhshme për të zëvendësuar një trajner që pëlqehej shumë nga tifozët.

Wagner dhe drejtuesit e Huddersfield gjetën gjuhën e përbashkët dhe janë ndarë duke ruajtur relatat e mira.

Mos i humb

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Liga e Kampionëve nis në Kosovë

Opoja.net

Portieri largon topin me dorë, Suarez kërkon penallti

Opoja.net

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net