Opoja.net

12 fëmijë të lindur në 2008-en, vit kur lindi Kosova, pjesëmarrës në Kuvendin e Kosovës

Kosova

Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, shkruan, “Front Online”.

Seanca ka filluar në ora 11:00, ku pritet të marrin pjesë edhe personalitete të tjera përveç deputetëve.

Për nder të kësaj dite Qeveria e Kosovës ka paraparë një sërë aktivitete tjera.

Një ndër aktivitetet për këtë ditë është edhe pjesëmarrja e 12 fëmijëve të cilët kanë lindur në vitin 2008-të, vitin kur edhe u shpallë Pavarësia e Kosovës.

Ndërsa, njëri ndër ta sot e feston edhe ditëlindjen së bashku me shtetin e Kosovës./Front Online/

Loading...

Mos i humb

Haziri: Nga sot në Gjilan nuk do të lejohen grumbujt e njerëzve në rrugë e as shërbimet pa dorëza dhe maska

Opoja.net

Mustafa përkujton 21-vjetorin e Betejës së Koshares

Opoja.net

Pastrohen rrugët e Topanicës

Opoja.net

Komuna e Prishtinës sot përuron tunelin dezinfektues në QKMF

Opoja.net

Thaçi: Kushtetuta jonë është dokumenti i mbrojtjes së integritetit të qytetarëve

Opoja.net

Ramadani këshillë kosovarëve: Mos e luani rolin e epidemiologut, lërjani këtë punë atij që i ka 32 vjet shkollë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net