Opoja.net

178 rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

Kosova
178 rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

Me 4 korrik janë testuar gjithsej 346 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 178 raste pozitive.

Rastet e sontme pozitive, siç njofton IKSHPK, janë nga këto komuna:

– Komuna e Prishtinës 81 raste,

– Komuna e Fushë Kosovës 16 raste,

– Komuna e Prizrenit 10 raste,

– Komuna e Ferizajt 10 raste,

– Komuna e Drenasit 9 raste,

– Komuna e Gjilanit 9 raste,

– Komuna e Vushtrrisë 8 raste,

– Komuna e Lipjanit 6 raste,

– Komuna e Skenderajt 6 raste,

– Komuna e Mitrovicës 4 raste,

– Komuna e Pejës 4 raste,

– Komuna e Podujevës 4 raste,

– Komuna e Shtimes 3 raste,

– Komuna e Vitisë 2 raste,

– Komuna e Kamenicës 2 raste,

– Me nga 1 rast komunat: Suharekë, Mamushë, Obiliq dhe Dragash.

Loading...

Mos i humb

218 rastet e reja me koronavirus, këto janë komunat e prekura

Opoja.net

Përçarje të koalicionit? Mustafa: Sa ta marrë veten, do të takohem me Haradinajn

Opoja.net

Eksperti i Shëndetit Publik: Ministria s’po tregon shifrat reale, kemi 500 deri 1000 të infektuar në ditë me koronavirus

Opoja.net

Haziri për kritikat që i dha Hotit: Janë raporte të zakonshme kolegiale

Opoja.net

Thaçi për shpërthimin në Beirut: Lutemi për të lënduarit dhe familjet e viktimave

Opoja.net

Si ndodhi djegia e pacientes me koronavirus nga bombola e oksigjenit? Flet mjeku kujdestar

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net