Opoja.net

242 raste të reja me koronavirus në Serbi, rritet edhe numri i viktimave

Shëndeti
242 raste të reja me koronavirus në Serbi, rritet edhe numri i viktimave

Në 24 orët e fundit, 242 persona të tjerë u sëmurën nga virusi korona në Serbi, kështu që numri i përgjithshëm i personave të prekur me këtë virus 14.228 që nga fillimi i epidemisë.

Siç raporton Tanjug, numri i vdekjeve në një ditë është rritur në katër, ndërsa gjithsej 274 njerëz kanë vdekur, ndërsa numri i të infektuarve që po trajtohen me respirator po rritet dhe aktualisht qëndron në 36, transmeton Klan Kosova.

 

Loading...

Mos i humb

Vjen lajmi i mirë për vaksinën kundër koronavirusit

Kushtrim Guraj

Si të forcojmë imunitetin ndaj Covid-19

Kushtrim Guraj

Rreth 40 për qind e të infektuarve me Koronavirus janë pa simptoma

Kushtrim Guraj

OBSH rishikon se si transmetohet koronavirusi përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Kamera speciale tregon se si ndihmon maska në parandalimin e përhapes së koronavirusit

Kushtrim Guraj

Virologu që zbuloi Ebolën jep lajmin e keq lidhur me koronavirusin

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net