Opoja.net

245 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

Kosova
245 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

Janë konfirmuar 245 raste të reja me koronavirus në vend.

IKSHPK njofton se nga 468 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren 245 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 71 raste, komuna Podujevë 24 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Gjakovë 15 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 11 raste, komuna Vushtrri 11 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Klinë 7 raste, komuna Istog 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë dhe Kaçanik.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë shëruar 133 persona të tjerë dhe 13 kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Shkaku i pandemisë, rreth 40 mijë kosovarë mbetën pa punë

Opoja.net

Javë e rëndë për vendin tonë, ja sa persona humbën jetën që nga e hëna si pasojë e koronavirusit

Opoja.net

Kjo është pasuria ‘marramendëse’ e Kryetarit të Prizrenit

Opoja.net

Nis ekzekutimi i pagave prej 170 euro për punëtorët e sektorit privat

Opoja.net

Katër të vdekur e 124 të infektuar brenda një dite në Shqipëri

Opoja.net

Të pakënaqur me bankat, qindra kosovarë dorëzojnë ankesa gjatë pandemisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net