273 mijë raste të reja në botë me koronavirus brenda 24 orëve

Rajoni
273 mijë raste të reja në botë me koronavirus brenda 24 orëve

Brenda 24 orëve edhe 273 mijë raste të reja në botë me koronavirus.

Më shumë se 273.550 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar sot në botë, dhe numri i përgjithshëm i të infektuarve ka tejkaluar 19.46 milionë, njoftoi OBSH.

6.207 njerëz vdiqën brenda 24 orësh, sipas buletinit të përditshëm të OBSH-së.

722.285 njerëz kanë vdekur që nga fillimi i pandemisë, sipas OBSH-së, bazuar në statistikat e marra nga vendet.

Mbi 10.4 milionë njerëz janë të infektuar në Amerikën e Veriut dhe Jugut.

Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 156.817 raste të reja dhe 4.182 vdekje.

Në Evropë, 3.5 milionë njerëz u sëmurën dhe 216.426 vdiqën, teksa 2.5 milionë të infektuar dhe më shumë se 52.000 kanë vdekur në Azinë Juglindore.

Dosja FinCEN: Gjithçka që duhet të dini për rrjedhjen e këtyre dokumenteve 

Opoja.net

Ky shtet është kundër vaksinimit të fëmijëve nën moshën 18 vjeçare

Opoja.net

Çfarë e tërhoqi investitorin holandez të investonte në Kosovë?

Opoja.net

Boehler: Epokë e re në marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Serbisë

Opoja.net

Këmbëngulja e SHBA-së, kontrast i BE-së 

Opoja.net

Si duhet të reagojnë shkollat në rast të përhapjes së koronavirusit?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net