45 persona në gjendje kritike nga koronavirusi në Kosovë

Kosova
45 persona në gjendje kritike nga koronavirusi në Kosovë

480 pacientë të shtrirë me koronavirus, 45 në gjendje kritike.

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 480 pacientë me koronavirus janë të shtrirë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet rajonale.

Prej këtyre 480 pacientëve, 45 janë në gjendje kritike.

“Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 389 janë me oksigjeno-terapi dhe 45 janë në gjendje kritike shëndetësore.”, sqaron ShSKUK-ja.

Ky është raporti i plotë:

FIRMA JUAJ +383 45563059

ShSKUK: 480 pacientë të shtrirë me Covid, 45 në gjendje kritike

Në kuadër të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, trajtim mjekësor po marrin 630 pacientë, prej tyre 480 të konfirmuar me Covid-19 pozitiv.

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 389 janë me oksigjeno-terapi dhe 45 janë në gjendje kritike shëndetësore.

Në klinikat Covid të QKUK-së, janë të shtrirë 271 pacientë, 237 prej tyre Covid pozitiv, kurse 173 janë në asistim me oksigjen.

Në spitalet e rajonale ndodhen të shtrirë 359 pacientë, prej tyre 243 janë të konfirmuar me Covid, 225 janë me oksigjeno-terapi.

Keni kujdes!

Vendoseni maskën, ruani distancën dhe kujdesin për higjienën e juaj personale!.

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net

​Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Opoja.net

‘Dora e shtetit’ pritet të zbres edhe në Veri të Kosovës, paralajmërohen bizneset

Opoja.net

Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Opoja.net

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net