Opoja.net

A do të ketë borë nesër në Kosovë?-Instituti Hidrometeorologjik publikon të dhënat

Kosova
A do të ketë borë nesër në Kosovë?-Instituti Hidrometeorologjik publikon të dhënat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar motin për ditën e nesërme.

Sipas IHK-së të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s.

60% më pak mërgimtarë nga Zvicra në Kosovë këtë vit

Opoja.net

Këta janë ministrat që shpenzuan përtej limiteve për dreka e darka zyrtare

Kushtrim Guraj

Të hënën pritet të bie borë, këto janë temperaturat e javës së ardhshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net