Opoja.net

AC Milan kthehet në shtëpi me tri pikë, mposht Celtic

Sport
AC Milan kthehet në shtëpi me tri pikë, mposht Celtic

AC Milan ka arritur një fitore të rëndësishme si mysafirë i Celtic në Skoci, skuadër të cilën e ka mposhtur me rezultat 1-3. AC milan shënoi golat në pjesën e parë, kurse në të dytën Celtic ishte afër për ta barazuar rezultatin por Milan u mbrojt mirë dhe në fund arriti t’i fitojë tri pikë. Në ndeshjen tjetër të Grupit H ku është Milan, Lille e ka mposhtur me rezultat 1-4 Sparta Pragën

AC Milan e ka nisur mirë Europa Ligën pasi që ka marrë një fitore të rëndësishme kundër Celticut në Skoci.

Kruniç do të shënonte golin e parë për Milanin në minutën e 14 dhe ishte ky një gol i bukur i tij me kokë.

Në fund të pjesës së parë, talenti i Real Madridit, Brahim Diaz bëri një depërtim të mirë para zonës për të kaluar shumicën e lojtarëve dhe për të shënuar golin e dytë në minutën e 42-të.

The post AC Milan kthehet në shtëpi me tri pikë, mposht Celtic appeared first on FaktePlus.

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net