Opoja.net

Aeroplani i Edi Ramës aterron me sukses në aeroportin “Ataturk” të Stambollit

Shqipëria
Aeroplani i Edi Ramës aterron me sukses në aeroportin “Ataturk” të Stambollit

Sipas burimeve të dritare.net, aeroplani me të cilin udhëtonte kryeministri Rama, ka zbritur në aeroportin Ataturk të Stambollit.

Zbritja e aeroplanit ka ndodhur ndërsa aeroporti është bllokuar.

Arritja e Ramës në aeroport konfirmohet nga burime pranë kryeministrit, që tregojnë për një situatë shumë të rënde në aeroport.

Aeroplani me të cilin udhëtonte kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka zbritur në aeroportin Ataturk të Stambollit.

Me të arritur në Stamboll, Rama ka folur rreth sulmit në qytetin turk të Stambollit, ku mbeten dhjetë të vdekur dhe mbi 60 të lënduar.

“Më vjen shumë keq për shqetësimin e krijuar dhe shumë faleminderit për mesazhet e panumërta. Gjithçka ok. Nesër vizita zyrtare në Ankara”, ka shkruar në Facebook, Edi Rama me të arritur në Stamboll.

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net