Opoja.net

Aeroportit “Adem Jashari” i shtohet edhe njё destinacion i ri

Kosova
Aeroportit “Adem Jashari” i shtohet edhe njё destinacion i ri

Nga data 16 Dhjetor 2020, ANP ‘Adem Jashari’ lidhet edhe me qytetin Karlsruhe/ Baden-Baden me kompaniё ajrore Wizz Air e cila ёshtё kompani low cost, ka njoftuar zyra për informim e ANP-së.

Pas linjave tё suksesshme nё aeroportin e Prishtinёs si Londra, Dortmundi, Bazelli, Milano, Memingeni, Viena dhe Budapesti, tani mё kanё dalё nё shitje edhe biletat pёr destinacionin e tetё me radhё atё tё Karlsruhes/Baden Baden.

Njё trend i rritjes sё fluturime ka filluar hovshёm nё destinacionin e Kosovёs duke shtuar edhe numrin e udhёtarёve si dhe kompanive tё reja qё operojnё kёtu.

Wizz Air shёrben nё rreth 140 destinacione nё Evropё dhe rreth 40 shtete.

Në dy ditët e ardhshme temperaturat deri në -5 gradë

Opoja.net

Ja kur pritet të bie borë në Kosovë

Opoja.net

Heshtje rreth varrezës së re masive në Serbi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net