Opoja.net

Ahmeti: Ky nuk do të jetë tuneli i vetëm dezinfektues, do vendosim edhe të tjerë (VIDEO)

Kosova
Ahmeti: Ky nuk do të jetë tuneli i vetëm dezinfektues, do vendosim edhe të tjerë (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti gjatë ceremonisë së përurimit të tunelit dezinfektues, u ka bërë thirrje qytetarëve të cilët dyshojnë se kanë simptoma të Covid-19, fillimisht të shkojnë tek tenda e vendosur për dezinfektim e pastaj të lajmërohen në Klinikën infektive në kryeqytet, raporton Front Online.

“Përveç kësaj tende dezinfektuese, edhe një tjetër si kjo do ta vendosim në oborrin e Komunës. Ndërsa, ata persona që dyshojnë se kanë Covid 19 të telefonojnë në numrat që janë në dispozicion dhe të vijnë të hyn në këtë tendë pastaj të shkojnë në Klinikën Infektive”, ka thënë i pari i Prishtinës.

Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Shpend Ahmeti tha se në ketë kohë pandemie do t’i dalim në ndihmë qytetarëve si dhe bizneseve që po pësojnë humbje.

Ahmeti po ashtu theksoi edhe një herë se deri më tani në territorinë e Prishtinës janë 25 persona të prekur me Covid 19. /FrontOnline

DIREKT: Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti flet në përurimin e tunelit dezinfektues

DIREKT: Shpend Ahmeti flet pas përurimit të tunelit dezinfektues në Prishtinë

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Πέμπτη, 9 Απριλίου 2020

Loading...

Mos i humb

Mesazhi i fundit si kryeministër: Kjo është qeveri e paligjshme, kjo është qeveria koti

Opoja.net

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net