Opoja.net

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus

Sport
Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus

Akil Gjakova ka fituar medaljen e artë në Grand Prixin që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Sukseset e xhudistëve kosovarë në arenën ndërkombëtare nuk kanë të ndalur.

Një i tillë ka ardhur edhe sot (e shtunë) nga Grand Prixi që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Xhudisti jonë ishte më i mirë gjatë gjithë meçit

Është Akil Gjakova, i cili ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Xhudisti pejan arriti të mposht me lehtësi me ippon në finale rusin Georgii Elbakiev, ndërsa në përgjithësi, Gjakova fitoi pesë luftëra.

Gëzimi i Akilit pas fitores

Vlen të theksohet se kjo është medalja e tretë e xhudistëve kosovarë nga ky Grand Prix.

Kjo pasi dje (e premte) Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova u stoliset të dyja me medalje të argjendta.

Medalja e artë ia sjell atij 700 pikë Olimpike për Tokio 2020./Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Përballje dramatike, Ponte Prizreni triumfon ndaj Rahovecit

Opoja.net

Miqësorja me Suedinë: Kosova me disa mungesa

Opoja.net

Konfirmohet miqësorja e parë e Kosovës për vitin 2020

Opoja.net

Joshua zbulon se ka pasur probleme shëndetësore para rimeçit me Ruizin

Opoja.net

Zhegrova përsëri titullar për Baselin kundër Sionit të shqiptarëve

Opoja.net

Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net