Aksidenohet dhe mbetet i bllokuar autobusi me nxënës në Brezovicë (Video)

Kosova
Aksidenohet dhe mbetet i bllokuar autobusi me nxënës në Brezovicë (Video)

Në Brezovicë kanë mbetur të ngujuar një numër i madh i nxënësve dhe pushuesve të tjerë, pasi një autobus më rreth 40 nxënës nga Gjakova nuk kishte arritur të frenojë dhe kishte rrëshqitur, duke mbetur i përskaj rrugës.

Nxënësve i ishte dashur që të zbresin nga pjesa e pasme e autobusit, dhe më pas gjysma prej tyre ishin nisur në këmbë për në Prizren, ndërsa pjesa tjetër janë duke pritur në një restorant aty afër, njofton nxënësja Diliona Dujaka.

Ajo po ashtu për Klan Kosova.tv tregoi se për shkak të këtij aksidenti është krijuar kolonë e gjatë prapa autobusit, dhe se për momentin nuk është duke lëvizur asnjë veturë për shkak të gjendjes jo të mirë të rrugës.

Dujaka ka treguar se e kishte parë një automjet të mirëmbajtjes së rrugëve duke shkuar në drejtim të vendit ku është krijuar kolona, por ende nuk dihet se sa kanë arritur ta zhbllokojnë këtë situatë.

Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të prangosur gjatë aksionit në Karaçevë

Opoja.net

Këtë vit do të fillojë ndërtimi i autostradës drejt Merdares, kaq pritet të kushtojë

Opoja.net

UP nuk tregon se kur do të hapet konkursi për vitin e ri akademik

Opoja.net

Shtohen patrullimet e policisë në Karaçevë, që nga korriku nuk ka hyrje të xhandarmërisë serbe

Opoja.net

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net