Opoja.net

Alarmon virologu gjerman: Do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit

Shëndeti
Alarmon virologu gjerman: Do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit

Virolou gjerman thotë se do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit.

Virologu gjerman Hendrik Streck beson se do të ketë valë të dytë dhe të tretë të infeksionit covid-19 dhe se shoqëria duhet të mësohet të jetojë me koronavirusin.

Në të ardhmen e afërt, ai nuk sheh përparim në zhvillimin e vaksinës, pavarësisht faktit se një numër i madh njerëzish janë të përfshirë në

Streck nuk është i bindur në rezultatet e deritanishme në zhvillimin e një vaksine ose ilaçi. Prandaj, thotë ai, shoqëria duhet të jetojë me koronavirusin.

“Ne duhet të pajtohemi me atë dhe të bëjmë sa më shumë që të jetë e mundur. Kjo do të thotë se do të kemi lëkundje të vazhdueshme, gjë që tashmë po ndodh”, shpjegoi një nga virologët kryesorë të Gjermanisë.

Loading...

Mos i humb

“Nuk do të ketë një valë të dytë të koronavirusit”

Kushtrim Guraj

Rusia thotë se në shtator nis prodhimin masiv të vaksinës kundër Covid-19

Kushtrim Guraj

Kështu e “merr peng trupin” koronavirusi

Kushtrim Guraj

Martohet kryeministrja më e bukur në botë

Kushtrim Guraj

Koronavirusi do të jetë prezent për një kohë të gjatë

Kushtrim Guraj

Disa njerëz që nuk janë infektuar me COVID-19, tashmë mund të jenë imun ndaj këtij koronavirusi

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net