Opoja.net

Albin Kurti e pret Lajçakun në zyre të Vetëvendosjes

Kosova
Albin Kurti e pret Lajçakun në zyre të Vetëvendosjes

Emisari i BE-së, Mirosllav Lajçak është duke mbajtur një takim në zyrat e LVV-së me kreun e këtij subjekti, Albin Kurtin.

Në takimin me Lajçakun nga Vetëvendosje është edhe ish-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe deputetja Fitore Pacolli.

Lajcak është duke qëndruar në Kosovë pas bllokimit të dialogut me Serbinë për shkak të çështjes së Asociacionit.

Sot ai është takuar edhe me presidentin Hashim Thaçi.

28 Nëntori festohet me frikën e Covid-19 dhe atyre që nuk besojnë në virus

Opoja.net

Zbulohet shtatorja e komandantit Adem Jashari në “Abi Çarshia” të Prizrenit

Opoja.net

Osmani i ndan Rifat Jasharit Urdhrin e Lirisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net